خانه آموزش نحوه ایستادن در آسانسور

نحوه ایستادن در آسانسور

۰
نحوه ایستادن در آسانسور -
۰
(۰)

خانم ربکا روسی , دانشجوی دکترای علوم شناختی و قوم نگاری, در باره رفتار انسانها در آسانسور , بر روی دو ساختمان از بلندترین ساختمان های اداری در آدلاید استرالیا تحقیق کرده است . پس از صحبت با حدود ۳۰ مسئول آسانسور در این دو ساختمان , به این نتیجه رسید که مردم تمایل دارند با یک نظم خاصی در آسانسور بایستند .
از نظر وی به نظر میرسد اکثر مردان مسن تر , مستقیم به قسمت عقب کابین می روند ، در جلوی آنها مردان جوان تر و در مقابلشان زنان از هر سنی می ایستند .
همچنین نقطه ای که افراد در طول مسیر نگاهشان را به آن چشم می دوزند تفاوت دارد . مردان گاهی به صفحه مانیتور, آینه های کابین خود یا دیگران را نگاه می کنند در حالیکه زنان به تنها به مانیتور نگاه می کرده و از تماس چشمی به جز در مواردی که وارد گفتگو می شدند , خود داری می کردند .
به عبارت ساده تر ,مردان تمایل به چک کردن خود و دیگران در طول مسیر را دارند , از طرف دیگر زنان تنها وقتی با زنان دیگری هم مسیر هستند به آینه نگاه می کنند .
روسی از اینکه چه چیزی علت این موارد می باشد و یا اینکه آیا انتهای آسانسور حالتی از قدرت را دارد ؟ مطمئن نمی باشد. از نقطه نظر ایشان به نظر می رسد کسانی که خجالتی هستند جلوتر می ایستند و در جایگاهی قرار می گیرند که بقیه مسافران را نبینند و در مقابل افرادی که راحت تر هستند و خجالت کمتری دارند در عقب می ایستند , جایی که تصویری از بقیه افراد داشته باشند .

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

امتیازی داده نشده. اولین نفر باشید که امتیاز می دهید

مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

اولین آسانسور خورشیدی جهان

۴.۳ (۴) شرکت یونان…