خانه اخبار و مطالب روز تجارت خارجی و صنعت آسانسور ترکیه

تجارت خارجی و صنعت آسانسور ترکیه

img empty - تجارت خارجی و صنعت آسانسور ترکیه

سال ۲۰۲۱، به عنوان سالی آغاز شد که در آن اقتصادهایی که به دلیل همه‌گیری منقبض شده بودند، یک مرحله بهبود سریع را با تلاش‌های واکسیناسیون و افتتاح کامل طی کردند، به عنوان یک دوره چالش‌برانگیز و با پس لرزه‌های فراوان دوره همه‌گیری تکمیل شد. مشکلات تولید به دلیل اختلال در زنجیره تامین جهانی، افزایش قیمت کالاها و کرایه ها، نوسانات نرخ ارز و در نهایت افزایش قابل توجه قیمت انرژی، هم اقتصاد ملی و هم صنایع را مجبور به تجدید ساختار کرد.

در حالی که این دوره سخت، صنایع و تولیدکنندگان را مجبور به انعطاف بیشتر و تجهیز بیشتر می کرد، موضوعاتی مانند انبار، لجستیک و محاسبات هزینه را نیز به عنوان دستور کار اصلی شرکت ها مطرح کرد. این شرکت‌ها که در سال ۲۰۲۱ بیش از هر زمان دیگری بر صادرات تمرکز کردند، همه موضوعاتی را که مزیت رقابتی را در بازارهای جهانی تضمین می‌کنند، مورد بررسی قرار دادند.

در حالی که صنعتگران و تولیدکنندگان ترکیه به دنبال راه حلی برای مشکلات تجربه شده در بازارهای جهانی هستند، صادرات ترکیه در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل ۳۲.۹ درصد افزایش یافته و به ۲۲۵.۴ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این، ۱۸۸۸۷ شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ صادرات داشتند که ۳.۷ میلیارد دلار در کل گردش مالی صادرات سهم داشتند. میانگین ارزش واحد صادرات نیز که در سال ۲۰۲۰ ۱.۱۰ بود، افزایش یافت و با ۱۷ درصد افزایش در سال ۲۰۲۱ به ۱.۲۹ رسید.

صنعت آسانسور ترکیه نیز سال ۲۰۲۱ را از نظر صادرات با موفقیت به پایان رساند. این صنعت صادرات خود را به میزان ۲۴۹ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۹۸۰ دلار در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۷ درصد افزایش داد و در کل سال ۲۰۲۱ به میزان ۳۰۰ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۱۱ دلار صادرات داشت. صنعت آسانسور ترکیه که در سال ۱۵۳ میلیون و ۶۱ هزار و ۱۵۲۱ دلار محصولات وارد کرده است. ، ۱۴۷ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۵۹ دلار مازاد تجارت خارجی داشت. مجموع تجارت خارجی این صنعت ۴۵۳ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۵۶۳ دلار بوده است.

صنعت آسانسور ترکیه ۱۴۸ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۹۳۰ دلار از صادرات آسانسور پکیج در سال ۲۰۲۱ و ۱۵۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۸۱ دلار از صادرات قطعات از ۳۰۰ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۱۱ دلار به دست آورده است. افزایش صادرات قطعات در سال ۲۰۲۱ توجه ها را به خود جلب کرد. ارزش صادرات جزء ۲۰۲۱ معادل ۱۵۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۴۸۱ دلار در سال ۲۰۲۰ معادل ۱۱۸ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۷۵۹ دلار بوده است.

این صنعت در سال ۲۰۲۱  44 میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲۴۷ کیلوگرم آسانسور پکیج و ۷۳ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۱۹۵ کیلوگرم قطعه صادر کرده است

آیا این مطلب مفید بود؟

میانگین امتیازات / ۵.

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.