خانه اخبار و مطالب روز تجسم توکیو در سال ۲۰۴۵ با آسمان خراشی یک مایلی

تجسم توکیو در سال ۲۰۴۵ با آسمان خراشی یک مایلی

۰
تجسم توکیو در سال ۲۰۴۵ با آسمان خراشی یک مایلی -

موسسه Kohn Pedersen Fox به گروه Leslie E. Robertson پیوست تا دست به خلق شهری جدید در خلیج توکیو بزنند. نکست توکیو، نام کلان‌شهری است که سازگار با تغییرات اقلیمی سال ۲۰۴۵ ساخته خواهد شد. بالا آمدن سطح آب دریا، خطر سونامی و طوفان‌های سخت دریایی ، مشکلاتی هستند که در این برنامه بزرگ لحاظ شده تا خلیج توکیو را در برابر این بلایای طبیعی آماده کند در حالی که این طرح با ساخت یک برج مسکونی یک مایلی همراه است.

نکست توکیو با ساخت شبکه‌ای از ابرسازه ها در سراسر خلیج تصور می‌شود؛ سازه‌هایی که نقش سپر و محافظ ساحل را ایفا می‌کنند. خلق شهری با تراکم جمعیت بالا به دلیل مساحت محدود در دسترس، کاهش خطرات ساحلی و کاهش زمان مسافرت‌های درون شهری از جمله ملاک‌هایی هستند که در نظر گرفته شده‌اند.

حلقه‌های زیربنایی پر از آب، امکان به اشتراک‌گذاری منابع آب شیرین، لنگرگاه‌های ساحلی و زمین‌های کشاورزی شهری را ایجاد می‌کنند. از آب شور نیز برای رشد جلبک استفاده می‌شود که یک منبع سوخت پاک، به سرعت تجدیدپذیر و بهینه محسوب می‌شود.

یکی از مؤلفه‌های کلیدی پلان، ساخت آسمان‌خراشی با ارتفاع یک مایل است که پاسخی منطقی به تلاقی شرایط شهری و زیست‌محیطی به شمار می‌رود. برج یک مایلی با چالش‌های مهندسی متعددی همراه است. یکی از این چالش‌ها، پمپاژ و توزیع آب در بین ساکنین برج است. برای رفع این مشکل، نمای برج به‌گونه‌ای طراحی شده که آب را در سطوح مختلف ساختمان جمع‌آوری، تصفیه و ذخیره کند و توزیع آن متکی به قوانین گرانشی است.

چالش دیگر، چگونگی جابه‌جایی ۵۵ هزار ساکن برج در داخل ساختمان بود. برای حل این چالش از آسانسوری استفاده خواهد شد که هم به‌صورت عمودی و هم افقی حرکت می‌کند.

با توجه به رشد بی‌رویه جمعیت شهرنشین دنیا، نکست توکیو، الگویی برای ساخت کلان‌ شهرهای ساحلی خواهد بود که در برابر تغییرات زیست‌ محیطی انعطاف پذیر است.

تجسم توکیو در سال ۲۰۴۵ با آسمان خراشی یک مایلی -

 

مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر در اخبار و مطالب روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید

اولین آسانسور خورشیدی جهان

شرکت یونانی Mezolift ا&#…