خانه اخبار و مطالب روز هنگام سقوط آسانسور چه کار کنیم؟

هنگام سقوط آسانسور چه کار کنیم؟

۰
هنگام سقوط آسانسور چه کار کنیم؟ - ایمنی آسانسور
۰
(۰)

شاید بارها شنیده باشید که به صنایع ساخت بشر نمی توان ۱۰۰ درصد اعتماد کرد و آسانسور نیز یکی از همین اختراعاتی است که در صورت خرابی و سقوط آسانسور می تواند جان مسافران را به خطر بیاندازد.
دستورالعمل هایی به تازگی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که مواردی را در هنگام سقوط آسانسور به همراه دارد.
در این مطلب به افراد توصیه می شود در هنگام سقوط آسانسور چه نکاتی را باید رعایت کنند تا دچار آسیب جدی نشوند و حتی در صورت سقوط آوار در آسانسور پس از سقوط زنده بمانند.
یکی از مهمترین مواردی که باید در هنگام سقوط آسانسور انجام دهیم این است که بر روی کف آسانسور به پشت دراز بکشیم و تا جایی که ممکن است دست ها و پاهای خود را بکشیم و از هم باز کنیم. بعد بازوی یک دست را زیر سر قرار دهیم تا نقش بالشت را بازی کند و با دست دیگر از صورت محافظت کنیم طوری که دست روی صورت قرار بگیرد تا اگر آواری در هنگام سقوط آسانسور به پایین افتاد دست مانع از اصابت آن با صورت شود.
گاهی ممکن در حالت سقوط آسانسور فرد دچار استرس و یا هیجان شود و به بالا و پایین بپرد. این کار به شدت نهی شده است زیرا با این کار هم به سقوط بیشتر و سریع تر آسانسور کمک می شود و هم در صورت اصابت اتاقک آسانسور با زمین فشار زیادی به بدن و پاها می آید.
نکته دیگری که نباید انجام دهیم این است که پاها در هنگام سقوط آسانسور اکیدا نباید به صورت خم شده باشد و از حالت ایستاده به شدت پرهیز کنیم.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

امتیازی داده نشده. اولین نفر باشید که امتیاز می دهید

مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر در اخبار و مطالب روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید

ایمنی در نصب و راه اندازی آسانسور و پله‌ برقی

۳.۳ (۳) ۱- طراحی و ا…