خانه مقالات عمومی سرمایه ی نمادین چیست؟

سرمایه ی نمادین چیست؟

۰
سرمایه ی نمادين چيست؟ -

اندوخته های ارزشمند یک اجتماع را می توان حول ۴ سرمایه نام برد: سرمایه ی اقتصادی، سرمایه ی نمادین، سرمایه ی اجتماعی و سرمایه ی انسانی.
اگر اعتلای سرمایه ی اقتصادی – اجتماعی- انسانی را به نحو عالی و چشمگیر داشته باشیم و مورد توجه قرارگیریم و از این توجه برایمان افتخار ایجادشود، سرمایه ی بعدی یعنی “سرمایه ی نمادین” ایجاد شده است. مانند آثار باستانی یک کشور یا فولکلور فاخر یا مشاهیر یک ملت. مثلا برج خليفه براي دبي و ديويد بكهام براي انگليس سرمايه نمادين است.
از جایگاه سرمایه ی نمادین یک کشور و یک ملت است که می توان جایگاه آن کشور یا ملت را درجامعه ی جهانی دریافت. بدون توسعه ی این سرمایه ها و پاسداری از آنها سرمایه ی نمادین نخواهیم داشت و فقدان سرمایه ی نمادین یعنی فقدان “پرستیژ” در عرصه های مختلف بین المللی.
یکی از آثار این فقدان را می توان در عرصه ی ” چانه زنی” بین المللی مشاهده نمود. در مراحل چانه زنی، یکی از پارادیم های مهمی که موجب میشود دول مخاطب به گفته های بازیگران عرصه ی مقابل توجه نمایند میزان وجود سرمایه ی نمادین آنهاست.
سرمایه ی نمادین، خود تولید سرمایه می نماید یعنی از وجودش اعتماد و متعاقب آن اعتماد، توسعه ی سرمایه های دیگر را شاهد خواهیم بود و از عدمش، ضعف و سستی یک کشور وملت هویدا می گردد.

مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر در عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید

ایمنی در نصب و راه اندازی آسانسور و پله‌ برقی

۱- طراحی و اجرای &…