خانه مقالات عمومی 15 نقل قول از استیو جابز که الهام بخش شما در زندگی هستند

15 نقل قول از استیو جابز که الهام بخش شما در زندگی هستند

img empty - 15 نقل قول از استیو جابز که الهام بخش شما در زندگی هستند

از استیو جابز به عنوان فردی مبتکر و دانا و یک کارآفرین عاقل یاد می شود. مدیر عامل سابق شرکت اپل یک رهبر با کفایت و افسانه ای بود و چیزهای زیادی برای گفتن داشت. او اندیشه هایی درباره اشتباهات، پیروی از شهود و حداکثر استفاده از زمان محدود زندگی داشت. پس از مرگ، شرکت موفق اپل تنها چیز بازمانده از او نبود، سخنان حکیمانه زیادی نیز از او به جای مانده که در زیر به برخی از آنها می پردازیم.
1.”تنها با نگاه به گذشته است که می توانید مفاهیم را درک کنید، بنابراین به کسب موفقیت در آینده اطمینان داشته باشید.”
هنگامی که شما در یک شرایط دشوار قرار دارید و یا در مورد راه در پیش گرفته سر در گم شده اید، اعتماد به این تفکر که سرانجام همه چیز حل خواهد شد، بسیار مهم است.
2.”زمان شما بسیار محدود است، آن را به هدر ندهید.”
خودتان باشید، دنیا به توانایی و قدرت منحصر به فرد شما نیازمند است. تلاش برای شباهت به الگوی خود و یا آنچه از خود انتظار دارید، بی ثمر است. شما برای تحقق هدف خاصی خلق شده اید.
3.”اجازه ندهید تا عقاید و طرز فکر سایرین بر شما غلبه کند.”
اگر هدف شما خوشنود ساختن دیگران است، همیشه با شکست مواجه می شوید و کسی را شاد نمی کنید. گوش فرا دادن به عقیده دیگران راجع به زندگی شما، در اغلب موارد دلسرد کننده است، بنابراین نباید اجازه دهید قضاوت های دیگران امید شما را از بین ببرد و شور و هیجان درونی شما خاموش شود.
4.”شجاعت پیروی از قلب و شهود خود را داشته باشید، آنها خواست حقیقی شما را می دانند.”
آیا تا به حال گفته اید “دوست داشتم …” بر روی اما و اگرها و ترس ها و موانع زندگی خود کار کنید و شجاعت پیروی از قدرت شهود را بیابید.
5.”گرسنه بمانید، احمق بمانید.”
خود را به جلو حرکت دهید، برای یادگیری، ریسک کردن و اموری که دیگران از انجام آن ناتوانند، اشتیاق نشان دهید.
6.”چنانچه امروز روز آخر عمر شما باشد، آیا به انجام کار کنونی خود خواهید پرداخت؟”
به گفته جابز او هر روز به آینه نگاه می کرد و این سوال را از خود می پرسید و هرگاه جواب این سوال “خیر” بود به دنبال ایجاد تغییری می گشت. این کار به ما کمک می کند تا متوجه شویم آیا کار جاری واقعا مهم است و برنامه های ما برای آن روز طبق اولویت های ما چیده شده اند یا خیر.
7.”به تصور من کارهایی که انجام نداده ایم موجب پشیمانی ما شده اند.”
چند نفر از ما شغلی داشته که از آن متنفر بوده است؟ چند نفر از ما تنها به خاطر ترس از ریسک کردن، زندگی دشواری را داشته ایم؟ شادی زندگی ما جایی است که از محدوده آسایش فراتر می رویم، جایی که احساس خطر و اصالت وجود دارد. ما برای زندگی امن خلق نشده ایم، بلکه برای زندگی با شجاعت برای رسیدن به اهدافمان آفریده شده ایم.
8.” این واقعیت را که روزی خواهید مرد به خاطر بسپارید، تنها از این طریق از دام تفکر راجع به اینکه چیزی برای از دست دادن دارید، رهایی می یابید.”
بسیاری از ما عمر خود را با نارضایتی که از ترس نشات گرفته، سپری می کنیم. زندگی کوتاه است، پس با از یاد بردن ترس های گذشته، ایستادگی کنید.
9.” برای ایجاد تغییر اینجا هستیم.”
فردی مشابه شما نه در گذشته وجود داشته و نه در آینده بوجود خواهد آمد، شما منحصر به فرد و دارای استعدادهای برای تغییر جهان می باشید.
10.”گاهی اوقات با یک نوآوری دچار اشتباه می شوید، بهترین راه پذیرفتن اشتباهات و توسعه ابتکارتان است.”
در پذیرفتن اشتباهات خود متواضع باشید و گامی به سوی ایده بعدی خود بردارید.
11.”چیزهای مورد علاقه من رایگان هستند، پر واضح است که با ارزش ترین چیز زمان می باشد.”
همه ما تنها 24 ساعت در روز داریم، اما آیا آن را عاقلانه می گذرانید؟
12.” معتقدم که پشتکار عاملی است که کار آفرینان موفق و ناموفق را متمایز می کند.”
آیا شما تداوم، استمرار و فداکاری را در زندگی پیش گرفته اید؟
13.”نوآوری وجه تمایز رهبر از پیرو است.”
از نوآوری به عنوان ایده یا روشی جدید یاد می شود. آیا شما هم ایده و شیوه های جدید خلق می کنید؟ شما حق انتخاب زندگی به صورت ایستا و یا به عنوان یک فرد نوآور را دارید، و این انتخاب تعیین کننده است.
14.”تصور می کنم کار موفق باید با انجام کاری بهتر از قبلی ادامه یابد، روی آن موفقیت برای مدت طولانی تمرکز نکنید و برنامه های آینده را در ذهن خود شکل دهید.”
همیشه رو به جلو حرکت و رشد کنید.
15.”شغل، قسمت اعظم عمر شما را شامل می شود و تنها راهی که شما احساس رضایت مندی می کنید، انجام بهترین کار می باشد و برای تحقق این هدف لازم است کار خود را دوست داشته باشید. چنانچه تاکنون آن را پیدا نکرده اید، به دنبال آن بگردید و هرگز دست از حرکت بر ندارید، قلب شما در این راه هدایتتان می کند.”

آیا این مطلب مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5.

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *