خانه اخبار و مطالب روز آسانسورهای فضایی تا سال ۲۰۵۰

آسانسورهای فضایی تا سال ۲۰۵۰

۰
آسانسورهای فضایی تا سال 2050 -
۰
(۰)

شرکت بزرگ ژاپنی Obayashi اعلام کرده است که تا سال ۲۰۵۰ آسانسورهای فضایی خود را راه اندازی می کند . درست مانند فیلم های علمی و تخیلی این راه اندازی می تواند باعث سفر های فضایی در آینده و همچینین بهبود و تغییر اقتصاد جهانی شود . شرکت بزرگ ژاپنی Obayashi تخمین زده است که این آسانسور فضایی می تواند تا ۹۶.۰۰۰ کیلومتر در فضا را بپیماید .
خودروهای رباتیکی که توسط موتورهای خطی مغناطیسی فعال می باشند ، می توانند افراد و بارها را به سمت این آسانسور جدید حمل کنند که این پروسه معمولا ۷ روز به طول می انجامد .
این شرکت موفقیت در صنعت نانوتکنولوژی را مزیدی بر علت و توانایی در ساخت این آسانسور بر شمرده است که خود مانند به واقعیت پیوستن یک رویا می باشد .
آقای Yoki Ishikawa مدیر بخش تحقیق و توسعه Obayashi اعلام کرده است : قدرت نیروی کششی این آسانسورها صدها برابر بیشتر از کابل های استیل آسانسور های معمولی می باشد . در حال حاضر بشر توانایی ساخت این کابل های قوی را برای طول های بلند ندارد و تنها قادر به ساخت ۳ سانتی متر از این کابل های نانو بوده ولی تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۳۰ قادر به ساخت کابل های طویل تر باشیم .
دانشگاه های سرتاسر ژاپن هر ساله با ایجاد رقابت بین دانش جویان برای رفع این مشکل ، باعث سرعت بخشیدن به روند پیشرفت این کابل ها می شود.یک تیم از دانشجویان واقع دردانشگاه Kanagawa بر روی ماشین ها یا بالارونده های رباتیکی فعالیت دارند . پروفسور آقای Tadashi نیروی کششی وارد بر کابل ها را وابسته به ارتفاع و جاذبه زمین می داند . وی همچنین به دنبال مکانیزم های مورد نیاز جهت تولید سیستم های ترمز پیشرفته نیز می باشد . برای ساخت این آسانسورها مسلما تنها یک شرکت قادر نمی باشد بلکه بایستی برای راهبرد این پروژه عظیم تمامی شرکت های آسانسوری جهان دست به دست هم این عمل را به سرانجام برسانند.
پروژه ساخت آسانسورهای فضایی علاوه بر دشواری و کمبود منابع نیازمند هزینه هایی هنگفت می باشد بطوریکه برای ساخت شاتل های فضایی جهت حمل بار در هر کیلومتر ۲۲.۰۰۰ دلار مصرف می شود حال برای ساخت این آسانسور مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ دلار برای حمل مسافر در هر کیلومترتخمین زده می شود.
همچنین امید است این آسانسور های فضایی توسط ارسال حجم بالایی از منبع انرژی خورشیدی یا ذخیره سازی پسماند های هسته ای ، مسائل و مشکلات مربوط به منابع انرژی را رفع کند . این امر همچنین جهت افزایش جذب توریست ها برای بازدید از فضا نیز امر جالب توجهی می باشد .

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

امتیازی داده نشده. اولین نفر باشید که امتیاز می دهید

مطالب مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر در اخبار و مطالب روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

اولین آسانسور خورشیدی جهان

۴.۳ (۴) شرکت یونان…